Eto’o zbulon ngjashmërinë e vetme që ka Guardiola dhe Mourinho

E Premte  22 Maj 2020 21:26 |
Eto’o zbulon ngjashmërinë e vetme që ka Guardiola dhe Mourinho

Jose Mourinho dhe Pep Guardiola konsiderohen si dy nga trajnerët më të mirë të dekadës së fundit. Shpesh herë nuk kanë munguar krahasimet se cili prej tyre është më i mirë, por Samuel Eto’o ka zbuluar një karakteristikë të ngjashme.

Ish-sulmuesi kamerunas ka pasur fatin e madh që të stërvitet prej të dyve, ndaj dhe e ka të thjeshtë për të bërë dallimin. “E vetmja pikë e përbashkët që kanë këta dy trajnerë është dëshira për të fituar”, tha Eto’o për “Gazzetta dello Sport”.

“Ata janë personalitete krejtësisht të ndryshëm dhe kanë një vizion jo të njëjtë për futbollin”, shtoi më tej Eto’o.

Më shumë rreth