SHBA goditet nga një termet prej 4.1 shkallësh

E Mërkure  25 Mars 2020 22:09 |
SHBA goditet nga një termet prej 4.1 shkallësh

Një tërmet prej 4.1 ballë goditi zonën e Kalifornisë Veriore, SHBA, këtë të mërkurë.

 
Sipas Anketës Gjeologjike të Shteteve të Bashkuara, tërmeti i së mërkurës goditi pranë Cobb Mountain dhe The Geysers në verilindje të Sonoma County, raporton Daily Mail, transmeton lajmi.net.

 
USGS regjistroi epiqendrën të kishte qenë në një thellësi prej 2 km.

Sipas raportimeve, nuk ka pasur ndonjë dëmtim në njerëz as në shtëpi e biznese. 

Më shumë rreth