Moti, i vranët dhe riga lokale shiu

E Hëne  06 Prill 2020 07:30 |
Moti, i vranët dhe riga lokale shiu

Parashikimi i motit për sot.

Dita e sotme do të vijojë me mot të vranët dhe vende–vende me riga lokale shiu. Gjatë ditës parashihet të ketë intervale me diell.

Nga dita e martë dhe tutje, do të mbajë mot kryesisht me diell dhe ngritje të temperaturave. Kjo situatë e mirë e motit do të na shoqërojë gjatë gjithë javës.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 2-5 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 13-20 gradë celsius.

Indeksi UV nga dita e martë do të jetë i lartë. Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1-7m/s.

Më shumë rreth